קורס עיצוב אתר WIX

כלי עיצוב חכמים

כלי עיצוב חכמים ב-"WIX"

כלים הכרחיים לעיצוב מקצועי של אתר במערכת של WIX, חוסכים המון זמן עבודה, אנחנו לא זזים בלעדיהם, מומלץ ללמוד אותם לעומק.

 

SNAP TO OBJECTS

כלי מצויין שמאפשר לסדר פריטים בדף בדיוק רב, כאשר תגררו אובייקט יופיעו פסים סגולים שיראו איפה הוא נמצא ביחס לאובייקטים אחרים בדף, בשביל להבין איך הכלי באמת עובד צריך להשתמש בו, הוא מופיע אוטומטית אלא אם מחליטים לכבות אותו.

ידית משיכה (DRAG handle)

כאשר נרצה לגרור אובייקט למעלה או למטה מבלי להשפיע על מבנה ועיצוב הדף. הידית המשיכה תזיז את האובייקט (מבלי להקטין או להגדיל אותו) יחד עם כל הדף למעלה או למטה מבלי לשבש אותו.

 

ידית מתיחה (STRETCH HANDLE)

תופיע תמיד בתחתית של כל אובייקט, מאפשרת שינוי של גודל האובייקט (מחלקו התחתון) מבלי להשפיע על מבנה ועיצוב הדף, הידית מגדילה או מקטינה את האובייקט יחד עם כל הדף מבלי לשבש אותו.

 

שימוש במקש ימני

כאשר נעמוד מעל אובייקט ונלחץ מקש ימני יפתח תפריט עם אפשרויות מהירות וקיצורי דרך.

 

תצוגה מקדימה (PREVIEW)

לפני שנפרסם את האתר יש כלי שמראה לנו איך באמת נראה האתר ואיך רואה אותו הגולש, מאפשר לראות את תוצאה המוגמרת ולעשות בדיקה לקישורים ולכפתורים.

 

קווי רשת (GRIDLINES)

קווים מקווקוים שמראים לנו את גבולות הגזרה של צדדי האתר שלא נחרוג מהם, קווי הרשת גם מראים את הגבול בין שלושת חלקי האתר העיקריים: ראש האתר (HEADER), אמצע האתר (CenteR) והחלק התחתון באתר (FOTER).

 

REDO & UNDO

שני הכפתורים המוכרים שיש בכל תוכנה, אם תרצו לחזור אחורה או קדימה בפעולות שביצעתם.

ZOOM OUT & REORDER
לחיצה על כפתור זה תיתן לנו "מבט על" של האתר ותאפשר לנו להזיז בלוקים שלמים של תוכן למעלה או למטה, זה טוב כאשר רוצים להחליף בין חלקים באתר במהירות, גם בעורך המובייל ניתן לעשות זום אאוט ולהזיז בלוקים של תוכן.

GROUP ELEMENTS

הדבקת פריטים יחד, פונקציה זאת חשובה מאוד לסדר וארגון באתר, כאשר מדביקים פריטים יחדיו הם הופכים לאובייקט אחד ומאפשר העתקה ועריכה משותפת, גם בעורך המובייל הפריטים יהיו קשורים יחד ויאפשרו עריכה והזזה יותר קלה.

קורס עיצוב אתר וויקס