מה זה אתר וויקס (WIX) ?

האם זה מתאים לעסק שלי ?

"WIX" - חדשנות טכנולוגית

"wix" בנויה בטכנולוגיה מתקדמת וחדשנית לעיצוב אתרי אינטרנט אונליין, היא נבנתה עם המון חוכמה בשביל שתהיה נגישה למי שרוצה לעצב אתר. בעלי עסקים רבים בוחרים לעצב אתר לבד ולא לקחת מעצב, המערכת אכן קלה לשימוש אבל למי שאין מושג בשיווק ובניית אתרים הסיכוי שהאתר יצליח הוא מאוד נמוך.

 

טכנולוגיית "HTMAL 5"

התקן המתקדם והחדש ביותר לעיצוב אתרי אינטרנט ולהצגתם בכל הדפדפנים.

 

אין צורך בהורדת תוכנה

העבודה על האתר מתבצעת אונליין באינטרנט וניתן לעבוד על כל מחשב ומכל מקום.

 

"drag n’ drop" (גרור ושחרר)

גרירה והצבת כל פריט בקלות ובפשטות מבלי להסתתבך עם קוד האתר.

 

WYSWYG-what you see is what you geT

מה שרואים בזמן עריכת האתר זה בדיוק מה שתראו לאחר פירסומו.

 

עיצוב בלחיצת כפתור

מאפשרת לעצב ולשנות כל אלמנט בקלות: רקע האתר, טקסטורות, צורות, טקסט, תמונות ועוד.

 

תוכנה מובנת לעיצוב תמונות מיידי

ניתן לעצב תמונות במהירות ובפשטות מבלי לצאת מ-WIX.

 

עיצוב אתר לסמארטפונים

ניתן לעבור לתצוגת מובייל ולעצב ישירות את האתר לגלישה דרך מכשירים ניידים.

 

אפליקציות (יישומים)

מאות אפליקציות חכמות שניתנות להטמעה באתר לשימוש מיידי, חלקן חינמיות לחלוטין.

 

כלים חכמים לעיצוב

מאפשרים עבודה בקלות ובמהירות ומאוד משפרים את העבודה ואת המראה הסופי של האתר.

 

יתרונות אתר וויקס (WIX)

אנחנו מצאנו הרבה יותר יתרונות מאשר חסרונות בתחום של בניית אתר Wix תדמיתי לעסקים, בגדול נאמר שאתר "WIX" מתאים לכל עסק, גם לאתרים מאוד גדולים ומאוד מורכבים יש פתרונות דרך WIX.

 

יתרון 1: מערכת תוכן קלה לשימוש

אחד היתרונות המובהקים של WIX הוא בממשק המשתמש שנבנה עם המון חוכמה ומאפשר לעצב ולנהל אתר אינטרנט. המערכת קלה להבנה ומאוד נוחה, ההתמצאות מהירה, יכולות העיצוב כמעט בלתי מוגבלות.

 

אבל ! דרוש ניסיון בבניית אתרים ושימוש במערכות תוכן: WIX מאפשרת לך לעצב אתר מדהים די בקלות מבלי להסתבך, אבל אם אין לך ניסיון מעשי בשיווק, במיתוג, בעיצוב אתרים ובתפעול מערכות תוכן אז הסיכוי שהאתר שלך באמת יהיה מקצועי ואיכותי הוא נמוך, אתר זהו כלי שיווקי ממדרגה ראשונה ומומלץ שבעל מקצוע שמבין בשיווק יבנה אותו.

 

יתרון 2: מערכת תוכן עם עיצוב אתר מובנה

עיצוב גרפי ב-WIX מעולם לא היה קל יותר, המערכת היא בעלת יכולות עיצוב אתר מהפרט הקטן ביותר. ניתן לעצב את כל חלקי האתר ואת כל האלמנטים הכלולים בו ישירות בתוך מערכת התוכן.

 

פעם לאחר עליית האתר לאוויר כול שינוי בעיצוב היה כרוך בכאב ראש לא קטן, צריך היה לחזור למעצב האתר לעיצוב מחדש ולהפעיל שוב את המתכנת להתאמת העיצוב מחדש לקוד. ב-WIX לעומת זאת כל האתר פתוח לעיצוב ואפשר לשנות כל אלמנט בו לאחר עליית האתר לאוויר, מניסיון זהו יתרון אדיר וחסכון כספי לא מבוטל.

קורס עיצוב אתרים ב-WIX

 

יתרונות עיצוב אתר עם וויקס (WIX):

 • אפשרויות עיצוב מובנות ל: צבעים, רקעים, טקסטורות, צורות, טקסט, תמונות ועוד.

 • מאגר תמונות חינמי ענק לשימוש חופשי (יש גם מאגר בתשלום).

 • מגוון גלריות מקצועיות להצגת תמונות.

 • תוכנה מובנת לעיצוב ולשיפור מיידי של תמונות.

 • ממשק "drag n’ drop" (גרור ושחרר).

 • מערכת לעיצוב האתר למובייל.

 • מערכת צור קשר שניתנת לעיצוב.

 • ממשק עיצוב WYSWYG (מה שרואים זה מה שמקבלים).

 • SNAP TO OBJECTS: כלי מתוחכם ליישור וסידור אובייקטים.

 

יתרון 3: תבניות מוכנות לשימוש מיידי

WIX הבינו שרוב האנשים שייבנו אצלם אתר יהיו בעלי עסקים קטנים בלי תקציב גדול, לכן הם הכינו מגוון ענק של מאות תבניות מקצועיות שמוכנות לשימוש מיידי, התבניות נמצאות באינדקס מסודר ומחולקות לפי קטגוריות.

מאגר תבניות WIX

 

יתרון 4: התאמה למובייל

WIX מגיעה עם מערכת מובנת לעיצוב והתאמת האתר למכשירים ניידים. יתרון לעומת מערכות אחרות שכול תחום ההתאמה לניידים לא מוטמע אצלם. העלייה החדה בשימוש בסמארטפונים גרמה לכך שלפחות 50 אחוז ויותר מהגולשים שיגיעו לאתר שלך יגיעו מהנייד שלהם ואם האתר לא מתואם הם פשוט יעזבו מבלי לחשוב פעמיים. גוגל נותנת קדימות בתוצאות החיפוש לאתרים שמותאמים למובייל, אם האתר של המתחרה מותאם למובייל אז לא משנה כמה נפלא האתר שלך רוב הסיכויים שהוא יופיע לפנייך.

 

יתרון 5: מחיר שנתי נמוך

WIX פונה לשוק הבינלאומי והרוב המוחלט של הלקוחות שלהם הוא מחו"ל, אז בכדי להיות אטרקטיביים הם חייבים לתת מחירים מאוד תחרותיים, אם נשווה זאת למחירים בישראל נגלה שמחיר מערכת התוכן נמוך במאות אחוזים אם לא באלפים. המחיר של וויקס כולל הכל: אחסון, אבטחה, מערכת תוכן מעולה, בניית דפים ללא הגבלה, מאגר חינמי של תמונות, תמיכה 24/7 ועוד.

מחיר אתר WIX ועלויות בניית אתר

 

יתרון 6: טכנולוגיית "HTML5" לבניית אתרים

"WIX" בתחילת דרכה הוקמה על בסיס טכנולוגיית "פלאש" שאיפשרה לבנות אתרים יפים ודינמאיים, החסרון הענק בכך הוא שמנועי חיפוש (ערוץ חשוב מאוד להבאת לקוחות לאתר) לא יכולים לקרוא פלאש ולכן לא יציגו את האתר בתוצאות החיפוש. WIX הבינו שזוהי מכשלה אדירה ועשו מהפך, כיום המערכת בנויה בטכנולוגיית "HTML5" שזו השפה המתקדמת והעדכנית ביותר לכתיבת אתרי אינטרנט שמנועי החיפוש מאוד אוהבים.

 

יתרון 7: אבטחת אתרים

אבטחה זהו עסק מאוד רציני, אנחנו חיים בתקופה שבכול יום אנשים רעים פורצים ומשחיתים אלפי אתרים. אחת התחושות הקשות ביותר שבעל עסק יכול לחוות היא שהרסו או מחקו לו את האתר, זהו גם אחד היתרונות המובהקים של WIX לעומת וורדפרס (שמאוד פגיעה וקל לפרוץ אליה). כל חברה גדולה תעשה כל מאמץ אפשרי בכדי שלא יפרצו לאתרים שלה ובפרט כאשר אותה חברה עוסקת בבנייה ואחסון אתרים. WIX היא חברה גדולה ששמה דגש רציני על אבטחת עשרות מיליוני האתרים שלה, אם יתברר שאתרי WIX אינם מאובטחים מספיק זאת תהיה פגיעה קשה מאוד בתדמיתה של החברה.

 

יתרון 8: תמיכה ושירות לקוחות 24/7

שירות הלקוחות והתמיכה ב-WIX הוא בסטנדרט אמריקאי, היא עובדת חזק בארצות הברית ושם שירות לקוחות זה סטנדרט שלא מתפשרים אליו. השירות שלהם מאוד אדיב ואיכותי ומניסיון הם באמת עושים מאמץ לפתור בעיות במהירות וזמינים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. למשתמשי פרימיום יש עדיפות בקבלת תמיכה.

 

יתרון 9: בניית אתר בחינם לגמרי

WIX מאפשרים עיצוב אתר בחינם לחלוטין (מהלך מוצלח שגרם לעשרות מליוני בעלי עסקים לבנות אתרי וויקס), הם אינם מכריחים בשום צורה לשדרג את האתר, להיפך רוב היכולות של המערכת פתוחות בגרסה החינמית לשימוש חופשי וזה בהחלט מספיק לאתר תדמיתי קטן, הם גם מבטיחים שאם רכשת חבילה והחלטת להפסיק אותה אז האתר לא ימחק אלא יחזור לגרסה החינמית. אנחנו ממליצים לקנות חשבון פרימיום ולא לבנות אתר חינמי בוויקס, יש לכך משמעויות רציניות מבחינת קידום אתרים ומיתוג.

הבדלים בין אתר בחינם לאתר בתשלום

 

יתרון 10: תחזוקת אתר שוטפת

אתרים נוטים ליפול, להשתבש ולקרוס, לכן צריך גורם מקצועי עם אצבע על הדופק ושיוודא שהכל עובד כמו שצריך, עם WIX אפשר להיות רגועים ולדעת שהמערכת מתוחזקת באופן שוטף.

 

יתרון 11: בניית דפי נחיתה

אחת הדרכים האפקטיביות בפרסום באינטרנט. לבעל עסק שצריך דף נחיתה יש כמה אפשרויות:

1. בניית דף באתר בעזרת בונה אתר ומעצב גרפי.

2. לפתוח חשבון באחת מחברות הדיוור ולאחסן אצלה את דף הנחיתה.

3. לפנות לבונה דפי נחיתה מקצועיים שיבנה ויאחסן את הדף אצלו.

4. וויקס מאפשרת לבנות דפי נחיתה מקצועיים ללא הגבלה: בניית דפי נחיתה ב-WIX

 

יתרון 12: מאגר תמונות חינמיות

וויקס מאפשרים ללקוחות החברה שימוש בחופשי באלפי תמונות ואייקונים ובכל יום המאגר גדל, ישנו גם מאגר רחב ומגוון הרבה יותר בתשלום.

 

יתרון 13: מאגר אפליקציות (יישומים)

WIX הבינו שהם צריכים לתת ערך מוסף מעבר ליכולת לעצב אתר לכן הם הקימו את ה- Wix App Market, בדומה לתוספים בוורדפרס (wordpress plugins), אלו ישומיים שניתן להוסיף אותם בלחיצת כפתור לאתר והם מבצעים פעולה מסויימת. חלקם פותחו ע"י וויקס עצמה וחלקם פותחו ע"י חברות חיצוניות, ישנם בחינם ואחרות בתשלום (המחירים מתחילים מ- 3$ לחודש).

 

כמה דוגמאות ליישומים חינמים בוויקס: פייסבוק לייק, נגן וידאו, הקמת בלוג, הקמת פורום, גלריות לתצוגת תמונות, גוגל מפות, תשלום דרך פייפאל, שיחות סקייפ ועוד.

 

יתרון 14: עבודה אונליין

לא צריך להוריד ולהתקין תוכנה במחשב, העבודה על האתר מתבצעת באינטרנט דרך הדפדפן וזה אומר שניתן לעבוד מכל מקום ומכל מחשב. יתרון נוסף בכך הוא שניתן לתת הרשאה לבעלי מקצוע להיכנס לאתר ולערוך אותו.

 

יתרון 15: מערכת דיוור (ניוזלטר) מובנת

WIX נותנים בחינם אפשר לשלוח דיוור ללקוחות במייל (עד כמות מסוימת), המערכת כוללת את יכולות העיצוב של וויקס וניתן לעצב ניוזלטרים איכותיים.

 

יתרון 16: חברה ישראלית כחול לבן

למרות שבמבט ראשון זה לא נראה יתרון, אנחנו רואים זאת כיתרון, חברה ישראלית שמצליחה זה תמיד דבר טוב שמשמח את הלב, אנחנו צריכים לדעת לפרגן.

 
 

מגבלות / חסרונות בניית אתר וויקס (WIX)

וויקס היא לא מערכת מושלמת, יש לה מגבלות וגם אותם צריך לומר:

 

לא ניתן לגשת לקוד האתר: המגבלה הגדולה ביותר של WIX, שאנו בתור לקוחות לא יכולים לגשת לאחורי הקלעים ולגעת בקוד האתר, אנחנו מבינים את השיקול שמאחורי ההחלטה הזאת, וויקס נותנים מערכת תוכן מצוינת עם יכולות עיצוב מדהימות והם אינם רוצים להתעסק על בסיס יומיומי בבעיות קוד שיגרמו לתקלות קשות.

עדכון: בתחילת 2018 וויקס הוציאו את WIX CODE שמאפשר להתחבר בדרך מסוימת לקוד באתר.

 

האתר לא בבעלות שלנו: המשמעות היא שלא נוכל לעזוב עם האתר שלנו (זה לא כל כך נורא כמו שזה נשמע), גם דף פייסבוק הוא לא באמת שלנו וכך גם רוב האתרים שנבנים כיום. WIX היא מערכת סגורה (כמו האייפון של חברת אפל), אי אפשר לעזוב ולקחת את האתר, לא ניתן לייצא החוצה את התוכן והעיצוב שעשינו, זה מודל עסקי מקובל בהרבה חברות, הן רוצות אותך קרוב אליהם.

 

התאמה לעברית: כידוע עברית בשונה מאנגלית נכתבת מימין לשמאל וזה דורש התאמה בכל האלמנטים במערכת. בתחילת הדרך WIX לא תמכה כלל בכתיבה מימין לשמאל כי הרוב המוחלט של הלקוחות הם מחו"ל שכותבים משמאל לימין, המצב כיום הרבה יותר טוב ולשמחתנו וויקס לא מזניחים זאת ונותנים מענה.

 

ההבדל בין אתר בחינם לאתר תשלום

וויקס מאפשרים בניית אתר בחינם לחלוטין מבלי לשלם אפילו שקל אחד (מה שגרם למליוני בעלי עסקים לבנות אתרי "WIX"), הם אינם מכריחים בשום צורה לשדרג את האתר מהגרסה החינמית לגרסא בתשלום והם מבטיחים שהם לעולם לא ימחקו את האתר. רבות מהיכולות של המערכת פתוחות בגרסא החינמית לשימוש חופשי וזה בהחלט מאפשר לבנות אתר תדמיתי ראשוני, אבל מנגד ישנם חסרונות רציניים של אתר בחינם שפוגעים משמעותית בקידום האתר לאורך זמן.

 

מה לא מקבלים בגרסא החינמית

 • חיבור דומיין.

 • הסרת מודעת "WIX" מראש האתר.

 • חיבור לגוגל אנליטיקס.

 • חיבור לגוגל קונסולה.

 • התקנת פאביקון.

 • עדיפות בתמיכה הטכנית.

 • שימוש ביכולות החנות המקווננת.

 • אחסון ותעבורה ללא הגבלה.

 • הטעמת קודים עם גוגל טאג מאנג'ר.

 

מה כן מקבלים בגרסא החינמית

 • ניתן להשתמש בכל התבניות המעוצבות.

 • מקבלים 500 מגה של אחסון

 • מקבלים 500 מגה של תעבורה.

 • כל יכולות העיצוב של המערכת פתוחות.

 • התאמה מלאה של האתר למובייל.

 • שימוש חופשי במאגר התמונות החינמי.

 • דומיין האתר תחת השם של וויקס.

 • מספר בלתי מוגבל של דפים.

 • וכו'.

 

לסיכום - האם לבנות אתר עם "WIX" ?

צריך להקדיש מחשבה לפני בניית כל אתר ולא משנה באיזו פלטפורמה הוא יהיה, ניתן לכם כמה נקודות שיעזרו לכם להחליט אם "WIX" היא המערכת שמתאימה לכם.

 

המקרים בהם "WIX" מתאימה:

אתר תדמיתי - אם אתם צריכים אתר תדמיתי קטן ופשוט שיציג את העסק שלכם.

ניהול אתר - אם אין לכם זמן להתנהל מול בעלי מקצוע שונים ורוצים ראש שקט.

עסק קטן - אין לכם מנהל שיווק צמוד בעסק שיכול לתפעל את האתר.

ידע טכני - אין לכם שום מושג איך לתכנת ולא מבינים בקוד.

שירות לקוחות - אתם רוצים שירות איכותי שפועל 24/7.

עיצוב - אין לכם מושג בעיצוב אתר ורוצים תבנית מוכנה לשימוש.

המקרים בהם "WIX" אינה מתאימה:

אתר גדול - אתר עם אלפי דפים שכולל מערכת עם בסיס נתונים גדול ומורכב.

אתר מותאם - אתר שנבנה ספציפית לקהל מסויים וכולל אזור מיוחד לגולשים.

פיתוחים מיוחדים - אתר שכולל כל מיני פיתוחים מורכבים ומתוחכמים.

*עדכון: ב-2018 יצא מוצר חדש שנקרא WIX CODE, הוא נותן מענה לחלק מהמקרים שצוינו, אבל לפיתוחים מורכבים מאוד WIX עדיין לא מתאימה.